טיפול משפחתי

ילדים רבים מאובחנים כיום כמתמודדים עם הפרעה של קשב וריכוז, למעשה, מספר הילדים המאובחנים עולה משנה לשנה.  

טיפול משפחתי הוא מרכיב חשוב ביותר להתמודדות נכונה עם הפרעות של קשב וריכוז. בידי ההורים והמשפחה מצויים הכלים הטובים ביותר  לעצב ולהביא  לידי ביטוי בצורה חיובית את מאפייני הילד. הסביבה וגורמים מערכתיים שונים  מאפשרת לילד להביא לידי ביטוי את חוזקו ויכולותיו ולהתמודד עם קשייו וחולשותיו.

כיצד מתקיים הטיפול? הטיפול המשפחתי הממוקד בהפרעת הקשב והריכוז מתחיל בפגישה עם ההורים. בפגישה זו נלקחת כל ההיסטוריה הרלוונטית. לאחר מכן המטפלת המשפחתית נפגשת עם ההורים והילדים. מפגש משותף זה הוא התחלת התהליך שבו הילד "עם ההפרעה" מרגיש פחות מתויג . לאחר מכן מתקיימות מספר פגישות במהלכן מתמקדים בגורמים המשפחתיים החשובים לעניין זה. בסיום התהליך מצופה שהילד יכיר את עצמו טוב יותר, המשפחה תראה את הילד באופן מלא ונכון ותוכל לסייע לו להתמודד עם קשייו בכל דרך מתאימה.

האם כל המשפחה מתבקשת להגיע לכל המפגשים? הטיפול המשפחתי מתקיים בהרכבים שונים לפי הצורך שעולה ובהתאם לגילאי הילדים. כן נעודד מפגש אחד לפחות שבו כל המשפחה מגיעה אך שאר המפגשים נקבעים בהתאם לצורך הטיפולי.

מה אורכו של הטיפול המשפחתי? יתרונו הבולט של הטיפול המשפחתי הוא בכך שהינו ממוקד מטרה לקצר יחסית לטיפולים אחרים. הוא יכול לנוע בין עשרה מפגשים לשנה לפי הצורך.

לקריאה רחבה יותר ניתן להיכנס לאתר הקליניקה טיפוקליניק ולקרא ברשימת המאמרים