הדרכת הורים

בהדרכת הורים, הורים מבקשים לשפר, לייעל , את השיטות ההוריות , המיומנויות ההוריות שלהם בחינוך ילדיהם. בעוד שבקורסים כלליים של הדרכת הורים, המנחה אינו מכיר אישית את הילד ואין מקום להתייעצות אישית בנוגע למקרה הספציפי שלכם, בהדרכה הורית שניתנת במסגרת טיפולית, קיימת היכרות אישית עם הנושאים האישיים שאתם מתמודדים איתם.

הדרכה הורית בטיפוקליניק מתבססת על גישה  שממוקדת במטרה הספציפית שלשמה הגעתם- ההתמודדויות  שמביאות הורים לבקש הדרכת הורים יכולות להיות מתחומים שונים: זה יכול להיות התמודדות עם ריבים בין אחים, הצבת גבולות ומשמעת, סמכות הוריתקשיים בלמידה  , התקפי זעם, חרם חברתי, בעיות  התנהגות בבית ובבית הספר, קינאהקשיים רגשיים של ילדים , תחרותיות וקושי לקבל הפסד, קשיים בניהול סדר יום (שעורי בית וכן הלאה)  מעברים שונים (הולדת אח, גמילה , מעבר לשינה, גירושין, וכן הלאה) והנושאים עוד רבים ושונים. אצלנו במכון שינוי מקבלים הדרכת הורים מתוך  הבנה עמוקה את צרכי ההורים , יכולותיהם הייחודיות של ילדיכם, המאפיינים הייחודיים לכל גיל, וההבנה את הקונסטלציה המשפחתית. לנו יש את המיומנות לראות רחב הן את הקשיים והן את החזקים של ילדיכם ושלכם כמשפחה. בשבילנו ילדים הם לא בעיות, הבעיות הן הבעיות, ומומחיותינו  להציע דרכים להתמודד עם בעיות!!

בהדרכת הורים בטיפוקליניק  שני עקרונות: העיקרון הראשון הוא הכרותינו האישית איתכם, זאת משום שאתם  באים כדי להחליט כיצד לנהוג  בחייכם ,בהם אתם המומחים!  רק מתוך היכרותנו האישית נוכל   להציע כלים ברורים וניתנים ליישום מידי!  העיקרון השני שמנחה אותנו הוא שבכל משפחה וילד קיימים כוחות ויכולות מדהימות שניתן להשתמש בהן בהתמודדויות השונות!

הורים מגיעים להדרכת ההורים אצלינו כאשר מיצו את כל עצות ה"ספר" שמסביבם, ומאחר שכל אחד מההורים רואה דברים בצורה קצת שונה. בהדרכת ההורים שלנו קודם כל מתמקדים במה שחשוב לכם. שומעים איך כל אחד מההורים רואה את הדברים, מה הוא רוצה, מה חשוב בעיניו,  איש המקצוע שואל המון שאלות להיכרות עם  המאפיינים הייחודיים של ילדיכם, שואל המון שאלות כדי להכיר איך הילד שלכם מובן לכם, ואיש המקצוע  יש לו את הידע העדכני ביותר בתחום ובנוסף לכך בעזרת ההיכרות האישית איתכם יודע להציע להורים איך להתמודד בצורה הטובה ביותר באותו מצב. לעיתים הידע המובא על ידי ההורים נותן לאיש המקצוע אפשרות לתת הכוונה  ומתן ידע מתאים וזה יספיק כדי לעשות "סדר" בדברים ולעיתים נדרש גם להכיר את הילדים או ללוות את התהליך. כאן אנו משאירים מקום להחלטתו המקצועית של המטפל.

אתם ההורים בחרתם נכון להגיע להדרכת הורים אישית שרואה אתכם ומתבססת על  דיאלוג, הדרכת הורים מתוך הקשבה ומציאת השביל הייחודי בו תפסעו בביטחה המירבית.