אודותי

אפרת בורנשטיין (M.A) פסיכולוגית קלינית שיקומית מומחית (3915), ופסיכותרפיסטית בגישה פסיכודינמית בעלת וותק של למעלה מעשרים שנה בטיפול במבוגרים ונוער.

מסגרות ההסמכה שעשיתי עד היום כוללות לימודי תואר ראשון ( B.A.  ) בחוג לפסיכולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטת תל אביב, לימודי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית שיקומית, בית ספר לפסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית של אוניברסיטת בר אילן, לימודי היפנוזה בביה"ס לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, מורשה להיפנוזה מטעם משרד הבריאות, לימודי הכשרה למטפלים בתורת הנפש הבודהיסטית של בית הספר לפסיכודהרמה. בעבר מרצה באוניברסיטה הפתוחה בקורס אישיות תאוריה ומחקר. כיום, דוקטורנטית באוניברסיטת תל אביב.

הכשרתי הטיפולית כוללת התמחות בתחנה לבריאות הנפש בהרצליה והכשרה במכון שניאורסון של עירית תל אביב. במסגרת פעילותי המקצועית הקמתי וניהלתי במשך 15 שנה את המרכז הטיפולי בפנימיית הכפר הירוק ועסקתי בטיפול בבני נוער, ריכוז צוות, והדרכה אישית וקבוצתית של מטפלים. כיום, עוסקת בעיקר בפרקטיקה קלינית וכן משתתפת ומרכזת צוות מטפלי 'מרחב סיוע' מטעם בי"ס פסיכודהרמה ועמותת קשב פתוח.

במסגרת עבודתי הקלינית אני מטפלת במגוון רחב של קשיים: מצבי דיכאון, חרדה, התמודדות עם שאלות זהות, מימוש עצמי וחיפושי דרך, דימוי עצמי, התמודדות בקשר וזוגיות, קשיי הסתגלות למסגרות (כגון, בית ספר, צבא, אוניברסיטת, מסגרות עבודה), משבר גיל התבגרות, הדרכה הורית וסמכות הורית, התמודדויות עם משברי חיים וטראומות.

עבודתי הטיפולית משלבת במידה רבה בין גישות טיפוליות פסיכודינמיות בנות זמננו לבין יישומים של גישות טיפוליות מבוססות קשב (Mindfulness ), בהשראת תורת הנפש הבודהיסטית. בשנים האחרונות פרסמתי מספר מאמרים קליניים בתחום בירחונים מקצועיים*.

מניסיוני האישי השילוב בין הגישות הללו מאפשר ביסוס יחסי קירבה אינטימיות ובטחון המעודדים את החיוניות, הסקרנות והמוטיבציה לתהליך יצירתי של התוודעות לסבל ולתקיעות, כמו גם פיתוח תודעה ערנית, קשובה ומאוזנת כדרך חיים ואמצעי להרחבת חופש הבחירה האישי ופוטנציאל ההנאה והמימוש.

באופן אישי מוצאת הרבה יופי במרחב הסיוע המפגיש אנשים על בסיס האמונה המשותפת בפתיחות הלב ובזיקה האנושית כמשאב להקלה בסבל ולשינוי. בדרכי שלי אוהבת את החיים ומשתדלת לשמר בי את הפתיחות, אהבת האדם והסקרנות כבסיס לחיים מלאים ויצירתיים.

פרסומים

ירחון "פסיכו אקטואליה", פברואר 2010 – מאמר – פסיכותרפיה בהשראה בודהיסטית
ירחון "פסיכו אקטואליה ופסיכולוגיה עברית", יולי 2011 – מאמר – בין חמלה לתמורה: פסיכותרפיה בהשראה בודהיסטית.
ירחון "שיחות", (2015) – מאמר – אני ואפסי לא עוד, הפחתת ההתמקדות בעצמי בזיקה לשחרור העצמי.

טיפול בגישה פסיכו דינמי

טיפול במתבגרים

טיפול מבוסס קשב(MINDFULNESS)

הדרכת הורים

סמכות הורים

טיפול אישי

efrat

אפרת בורנשטיין

פסיכולוגית קלינית שיקומית
טיפול במבוגרים ומתבגרים

hetz-1