אודותי

איריס ברנט MSc  בהכשרתי פסיכולוגית התפתחותית מומחית ומטפלת זוגית-משפחתית מדריכה. את לימודי התואר השני  עשיתי באוניברסיטת לונדון במחלקה של CHILD DEVELOPMENT   .  התמחות והכשרה במכון להתפתחות הילד באיכילוב ובמרכז טיפת חלב בת"א.  את ההסמכה כמטפלת משפחתית עשיתי במכון שינוי ולאחר מכן הוסמכתי כמטפלת נרטיבית  מוסמכת במכון ברקאי. עוסקת במגוון רחב של קשיים ביניהם, קשב וריכוז, קשיים רגשיים, הורות וזוגיות, מלווה הורים בתהליכי גירושין, בעיות האופייניות לגיל ההתבגרות, הפרעות שונות כגון דיכאון, חרדה והתמכרויות. עורכת שותפה ובעלת טור במגזין הפסיכולוגיה "פסיכואקטואליה". חברה בועד המנהל של "המועצה הצבורית להורים בישראל". מעבירה סדנאות והרצאות בנושא הורות וקשיים יומיומיים בגידול ילדים.

אני מחויבת בעבודתי לתפישת העולם הנרטיבית . תפישה רב ספורית , רחבה, אופטימית שמשאירה מקום רב ליוזמה, יצירתיות ובעיקר קשר מיטבי שמתוכו האדם יכול לצמוח.  עם זאת, אני משלבת בעבודתי הטיפולית  גישות ותיאוריות שונות , מהגישה הדינמית , ההומאנית, רעיונות הטיפול הקצר ועד הגישה הנרטיבית.

מזה כמספר עשורים  שאני פוגשת משפחות ועוסקת במתן עזרה להורים ולילדיהם . אני מוצאת את עצמי עם השנים יותר ויותר מסוקרנת מהאופן בו הורים מגייסים משאבים רגשיים , וכיצד מתרחש תהליך ההבראה מראיה מצומצמת של הילד וחיי המשפחה לראיה רחבה ומאפשרת. מגוון הנושאים וההתמודדויות שביכולתי לתת להם מענה הוא רחב מאד  וכולל  קשיים התפתחותיים, רגשיים, קשיים זוגיים או משפחתיים, גירושין, משברי חיים וכדומה.

חלק מפעילותי כולל עבודה ציבורית בנושא הורים דרך התנדבותי בהסתדרות הפסיכולוגים ובמועצה הצבורית להורים בישראל.

מזה מספר שנים משמשת כעורכת שותפה של המגזין "פסיכואקטואליה"- רבעון הסתדרות הפסיכולוגים בישראל. במגזין זה יש לי טור קבוע בנושא הורות- "פינת ההורות שלנו". כתבתי מספר רב של מאמרים במסגרת זו, כמו כן, אני מרצה במכללת לוינסקי .

כנסים והרצאות

יו"ר וועדה מארגנת של יום עיון מטעם הסתדרות הפסיכולוגים בנושא: פסיכולוגיה של ההורות, סוגיות עיוניות והבטים יישומיים 2010

 סדנא בשיתוף עם דריל לבנבך בנושא התמודדות עם ציפיות חברתיות . כנס שנתי של העמותה לבריאות הנפש של התינוק 2008

סדנא בשיתוף עם ד"ר דנה עמישר בנושא בריאות נפשית של ילדים להורה חולה נפש, כנס שנתי של העמותה לבריאות הנפש של התינוק 2007.

סדנא בשיתוף עם ד"ר נטע אבנר בנושא גיל הינקות . כנס שנתי של  העמותה לבריאות הנפש של התינוק 2006

יו"ר וועדה מארגנת של  יום עיון בנושא הורים מטעם הפי והמועצה להורות מרץ 2010

פירסומים

כתבה בעיתון סגנון : כמו גדולות ילדות שמתלבשות כמו אמא

הרצאה בנושא : האם העקמת פוגעת בדמוי העצמי אצל מתבגרים

הרצאה בנושא : לגדול עם הורה חולה בנפשו ?

כתבה בעיתון את

כתבה באתר מטרנה- מחלות חורף אצל ילדים

שותפות עם משרד החינוך בנושא עבודה עם הורים במקרה של ילדים שנחשפים להתעללות מינית

Berent, I. (2015). Dilemmas Concerning Custody for High Conflict Divorce with Focus on Early Childhood. UNESCO: Chair in Bioethics 10th world Conference "Bioethics, Medical Ethics and Health Law", Jerusalem: Book of Abstracts.

  1. ברנט, א. (2014). זוגיות והורת לילדים צעירים – התמודדויות והשפעות הדדיות. פסיכואקטואליה . גליון מאי 2014
  2. ברנט, א. (2015). תיאוריית ההתקשרות ותרומת המשפחה להתפתחות הילד. פסיכואקטואליה. גליון אפריל 2015

טיפול וייעוץ זוגי ומשפחתי:

איבחון קוגניטיבי ריגשי התנהגותי עד גיל 9 שנים

טיפול אישי

טיפול התפתחותי

הדרכת הורים

הדרכת מטפלים וצוותים

iris

איריס ברנט

פסיכולוגית התפתחותית
ומטפלת משפחתית –זוגית

hetz-1